TULOKSIA

MASTERS MM-KILPAILUT 2022

M60-64

3. Miikka Lintusaari, Red Weasels

NUORTEN SM-KILPAILUT 2022

Tytöt 13 v ja nuoremmat
1. Salma Koskelainen, Turun Atleettiklubi
2. Vilina Tolonen, Turun Atleettiklubi
3. Hertta Vaha, Turun Atleettiklubi
 
Pojat 13 v ja nuoremmat
1. Oliver Björkstrand, Armonlaakson Tarmo
2. Leo Honkasalo, Armonlaakson Tarmo
3. Akseli Englund, Armonlaakson Tarmo
 
Tytöt 14-15 v
1. Mona Holman, Järvenpään Tempaus
2. Gry Flink, Jeppis Functional Fitness Athletes 
3. Maya Mäkinen, Armonlaakson Tarmo
 
Pojat 14-15 v
1. Aku Heini, Hauhon Sisu
2. Joonas Sohlman, Hauhon Sisu
3. Perttu Virtanen, Borgå Barbell Klubben
 
Tytöt 16-17 v
1. Sissi Pesonen, Järvenpään Tempaus
2. Ninja Koskinen, Jeppis Functional Fitness Athletes 
3. Janika Multamaa, Core Athelete Team 
 
Pojat 16-17 v
1. Eelis Valli, Armonlaakson Tarmo
2. Santeri Inttilä, Armonlaakson Tarmo

AVOIN SARJA SM-KILPAILUT 2022

Avoin sarja naiset:

1. Malin Henriksson, Jeppis Functional Fitness Athletes ry

2. Senja Markkanen, Sunset Barbell and Functional Workout

3. Taika Pirilä, Turun Atleettiklubi

 

Avoin sarja miehet:
1. Jori Haapalainen, Alppilan Puntti-Weikot

2. Waltteri Karapuu, Turun Atleettiklubi

3. Fredrik Åkerlund, Aikuisten Voimailukerho PP

MASTERS SM-KILPAILUT 2022

N30-34

1. Laura Marjander, Turun Atleettiklubi

2. Jaana Tiilikka, Beast2F

3. Tiia Ojakoski, Porin Puntti-Karhut


M30-34

1. Lauri Tolvanen, Heracles Valkeakoski

2. Arttu Hakkarainen, Sawon Voimailijat

3. Tuomas Holmi, Turun Atleettiklubi


N35-39

1. Heini Mäkelä, Sawon Voimailijat

2. Jonna Snellman, Jeppis Functional Fitness Athletes ry

3. Kerli Valli, Armonlaakson Tarmo


M35-39

1. Tommy Gädda, Jeppis Functional Fitness Athletes ry

2. Kalle Salmi, Yyteri Sandstorm ry

3. Vedat Simnica, Beast2F


N40-44

1. Kajsa Ojala, Jeppis Functional Fitness Athletes ry

2. Katja Multamaa, Core Athlete Team

3. Elina Myllymäki, Seinäjoen Sisu


M40-44

1. Risto Savolainen, Sawon Voimailijat

2. Markku Lähderinne, Kiuruveden Urheilijat ry

3. Mika Mattila, Yyteri Sandstorm ry


N45-49

1. Henni Palomäki, Kurikan Punttiklubi

2. Elina Luontila, Read Weasels

3. Mirja Jämsen, Beast2F


M45-49

1. Ari Nurminen, Beast2F

2. Pertti Kiiskinen, Seinäjoen Sisu

3. Mika Takanen, Yyteri Sandstorm ry


N50-54

1. Eija Selkälä, Ounasvaaran Atleettiklubi

2. Katja Kohonen, Liiterin Urheilijat

3. Eva Wärnström, Jeppis Functional Fitness Athletes ry


M50-54

1. Tero Tiensuu, Tampereen Sisu

2. Leo Tuisku, Vaasan Kiisto

3. Jussi Annala, Beast2F

N55-59

1. Hanna-Mari Alander, Armonlaakson Tarmo


M55-59

1. Tapio Mustonen, Beast2F

2. Tapio Salo, Red Weasels, Marko Pirhonen, Box 04200


M60+

1. Miikka Lintusaari, Red Weasels

2. Jyrki Rantanen, Rauma Lifting ry

3. Mauri Harki, Beast2F

MASTERS MM-KILPAILUT 2021

N34-39
1. Kajsa Ojala, Kalajoen Junkkarit

N50-54
3. Nina Fagerlund, Vaasan Kiisto

M60-64

2. Jyrki Rantanen, Puntti-Karhut

SM-KILPAILUT AVOIN SARJA, NUORET, JOUKKUEET 2021

Avoin sarja naiset:

1. Nelli Nurmi, Turun Atleettiklubi

 

Avoin sarja miehet:
1. Jori Haapalainen, Alppilan Puntti-Weikot

2. Joni Leinonen, Beast 2F

 

 

Joukkueet:

1. Satu Töykkälä, Laura Marjander, Tuomas Holmi, Tero Puisto, Turun Atleettiklubi

 

 

Pojat 13 v ja nuoremmat:
1. Leo Honkasalo, Armonaakson Tarmo

 

 

Tytöt 13 v ja nuoremmat:

1. Sofia Tomperi, Mongey Grip

 

 

Tytöt 14-15 v:

1. Mona Herva, Ounasvaaran Atleettiklubi

 

 

Tytöt 16-17 v:
1. Sissi Pesonen, CFT Tykki

MASTERS SM-KILPAILUT 2021

N30-34

1. Nina Anttonen, Box 04200


M30-34

1. Janne Kakarinen, Core Athlete Team

2. Jori Haapalainen, Anttilan Puntti-Weikot

3. Lauri Leino, Armonlaakson Tarmo


N35-39

1. Kajsa Ojala, Kalajoen Junkkarit

2. Taija Suutari, Loviisan Toiminnallinen Urheilu

3. Satu Töykkälä, Turun Atleettiklubi


M35-39

1. Kim Forsman, Turun Atleettiklubi

2. Mika Viikari, Tampereen Pyrintö

3. Joonas Koskinen, Red Weasels


N40-44

1. Katja Multamaa, Core Athlete Team

2. Anu Sauhke, Lohja-Lifting

3. Ulla-Riikka Kurhela, Monkey Grip


M40-44

1. Tuomas Kelly, Vaasan Kiisto

2. Pekka Haataja, Beast2F

3. Mikko Kinnari, Core Athlete Team


N45-49

1. Heidi Antila, Alppilan Puntti-Weikot

2. Henni Palomäki, Kurikan Punttiklubi

3. Elina Luontila, Read Weasels


M45-49

1. Kari Hinkkanen, Red Weasels

2. Pertti Kiiskinen, Seinäjoen Sisu

3. Ilari Tieaho, Kasitonnisen Urheilijat


N50-54

1. Nina Fagerlund, Vaasan Kiisto

2. Katja Fagerström, Monkey Grip

3. Katja Kohonen, Sawon Voimailijat


M50-54

1. Tero Tiensuu, Tampereen Sisu

2. Leo Tuisku, Vaasan Kiisto

3. Mika Rissanen, Parikkalan Urheilijat


M55-59

1. Tapio Mustonen, Beast2F

2. Tapio Salo, Red Weasels


M60+

1. Jyrki Rantanen, Puntti-Karhut

2. Mauri Harki, Beast2F